Likus mažiau nei mėnesiui iki Marijampolės dramos teatro atidarymo, norime pasidalinti įdomia teatro istorijos dalimi!
Grįžkime į laikus, kai Kapsuko valstybinis dramos teatras (dabar Marijampolės dramos teatras) buvo kultūrinio gyvenimo centras šiame krašte. Teatras duris atvėrė su įspūdingu spektakliu – K. Binkio „Atžalynu“, kurį režisavo S. Čaikauskas. Pjesės pasisekimas buvo neįtikėtinas, o teatro trupė – jauni, energingi aktoriai – greitai tapo gerai žinomi visoje Lietuvoje.
S. Čaikauskas, kartu su savo aktorių kolektyvu, kasmet dovanojo vis naujus spektaklius, kurie gyvino miesto kultūrinį gyvenimą. Bohemiška dvasia sklandė visame Kapsuke, o teatras tapo tikru kultūros židiniu.
Tačiau 1962 m. atėjo netikėta žinia iš Maskvos – kultūros finansavimas buvo sumažintas, ir teatras buvo uždarytas. Nepaisant to, S. Čaikauskas ir jo žmona Tija Čaikauskienė nenuleido rankų. Jie paskyrė savo gyvenimą miesto kultūrai: režisavo spektaklius liaudies teatre, rengė istorines misterijas, prisidėjo prie miesto dainų švenčių bei koncertų. Nuo 1966 m. jie abu mokė būsimus kultūros darbuotojus Kapsuko kultūros mokykloje, perduodami savo patirtį naujai kartai.
S. Čaikausko ir kitų aktorių indėlis į miesto kultūrinį gyvenimą buvo įamžintas paminkline lenta, kurią galite rasti Vytauto g. 15, Marijampolėje. Šio pastato sienoje įamžinta jų atmintis, primenanti, kokią svarbią vietą teatras užėmė miestiečių širdyse.
Teatras sugrįžta su nauja jėga – laukia naujas etapas ir įspūdingi spektakliai!