Bilietus platina Marijampolės kultūros centras

Bilietų kasos darbo laikas:

II 12-19 val. III 13-19 val. IV-VI 12-19 val. Pietų pertrauka 15-16 val.

Kasos tel. nr. 8 656 53424, el. p. bilietai@marijampoleskc.lt

Vilniaus miesto teatras, rež. O. Koršunovas. VESTUVĖS

RENGINYS PERKELTAS Į MARIJAMPOLĖS KULTŪROS CENTRO DIDŽIĄJĄ SALĘ (Vilkaviškio g. 2, Marijampolė)

2022 m. gruodžio 9 d. 18 val. VšĮ "Oskaro Koršunovo teatras" viešnagė. Bilietas 19,20 Eur - 24,20 Eur. Bilietus galite įsigyti www.bilietai.lt ir visose BILIETAI LT kasose. N-16

 

Vienos dalies spektaklis Pagal Bertoldo Brechto pjesę „Miesčioniškos vestuvės“

Vaidina: Jaunasis - Karolis Vilkas Jaunoji - Žygimantė Jakštaitė Vyras - Kęstutis Cicėnas Žmona - Viktorija Žukauskaitė, Augustė Pociūtė Jaunosios sesuo - Greta Petrovskytė, Taura Kvietinskaitė Jaunojo draugas - Lukas Malinauskas Jaunuolis - Oskar Vygonovski Tėvas - Artiom Rybakov Motina - Kamilė Petruškevičiūtė Režisierius - Oskaras Koršunovas Spektaklio prodiuseriai - OKT/Vilniaus miesto teatras, Lietuvos muzikos ir teatro akademija Spektaklio trukmė - 1 val. 40 min. (be pertraukos).

 

Bertoldo Brechto pjesė – tai trumpa groteskiška istorija, kurioje absoliučiai viskas yra perkrauta, sugadinta ir sugriauta: tiek baldai, tiek žmonės, tiek jų santykiai. Ir viso to atomazga įvyksta vestuvių puotos metu. „Bertoldo Brechto „Miesčioniškos vestuvės“ (toks yra tikrasis pjesės pavadinimas) kalba apie visuomenės moralinį dviveidiškumą. Iš esmės, viskas sukasi apie paaiškėjusį ikivestuvinį nuotakos skaistybės praradimą. Spektaklyje kalbame plačiau. Ne tik apie dviveidišką moralę ir skaistybę, bet ir apie papročių suirimą, absurdišką deformaciją to, kas kadaise buvo labiausiai sakralūs dalykai žmogaus egzistencijoje: vestuvės, laidotuvės, kosmogoninio ciklo pajautos ir šventimo tradicijos.

Žinoma, atveriama ir itin lietuviška specifika. Tai kaimo žmogaus, ateinančio gyventi į miestą, sutrikimas, netgi nesugebėjimas tapti taip vadinamu miesčionimi ir, žinoma, visiškas nesuvokimas vienaip ar kitaip jį įtakojančių globalizacijos procesų. Žinoma, visų pirma tai yra gera komedija, lyg veidrodis atsukta į mus ar mūsų artimuosius. Čia mes tikrai galime pasijuokti, jei ne iš savęs, tai bent iš kaimyno, o būtent ši tradicija pas mus yra nemirtinga. Bet koks juokas yra gerai, jeigu jis kyla ne iš pykčio.

Spektaklis itin atviras, jame daug improvizacijos. Į jį vis įtraukiamos naujausios visuomeninės ir politinės aktualijos, todėl jis nuolat kinta. Spektaklis atviras žiūrovui. Taigi, jis niekada nesikartoja ir kiekvieną kartą būna vis kitoks. Tad jei jums patiks ši dionisija su lietuviška balta mišraine, galite drąsiai eiti vėl ir vėl.“

© 2010. Visos teisės saugomos. Informacija platinimui būtinas raštiškas sutikimas.

Invent. nr. 010086