Bilietų kasos darbo laikas:

pirmadieniais – penktadieniais nuo 12 val. iki 14 val. ir nuo 17 val. iki 18 val.

Kasos tel. nr. 8 667 01110.

DAR VIENAS DŽOKERIS

2020 m. kovo 11 d. 18 val.
"Žiūrovo teatro" viešnagė. Bilietas 12 Eur, 16 Eur. Bilietus galite įsigyti www.bilietai.lt ir visose BILIETAI LT kasose.

Skirta žiūrovams nuo 16 metų.


Muzikali tragikomedija

Vaidina: Šarūnas Banevičius

Trukmė - 1 val. 30 min.

Kiekviena Džokerio personažo interpretacija sulaukia didelio žiūrovų dėmesio, o jį suvaidinę aktoriai - šlovės. Per Heloviną didžioji dalis pasaulio renkasi dėvėti būtent Džokerio kaukę. Šią maskuotę pamėgo ir realūs nusikaltėliai, kurie tokiu būdu apiplėšia bankus ar iššaudo mokinių klasę.

Štai taip nenaudėliai komiksų kūrėjai nekaltą klouną, nešantį gėrį ir juoką, pavertė blogio ir chaoso simboliu, blogiuku, kuriuo noras žavėtis nedingsta. Džokerio simbolika neša ir kiek kitokią emocinę temą. Po linksmo, sėkmingo ir gražaus žmogaus kauke, kažkur giliai viduje slepiasi chaosas ir vienatvė.

Žiūrovams šį pavasarį pristatomas subtilus, filosofiškas, aktualus, įtaigus, vietomis drąsus ir kartais nevengiantis juodo humoro mono spektaklis “Dar Vienas Džokeris”.

Šiame spektaklyje Džokeris bus ne personažas, o greičiau būsena, kuomet nebesusitvarkai su vidiniu ir išoriniu chaosu, kuomet nebesusikalbi nei su savimi, nei su išoriniu pasauliu, kai jautiesi tarsi būtum likęs vienas žmogus tarp klounų, arba vienas klounas tarp žmonių.

Tai istorija apie kiek senamadišką klouną, kuris nekenčia savo darbo, kaip ir kitų gyvenimo sudedamųjų dalių, turi polinkį į depresiją. Šiuo metu jis išgyvena krizę, gal amžiaus, gal dar kokią kitą. Klouno gyvenimas ima griūti kaip kortų namelis: jis praranda mylimą žmogų, nemylimą darbą, namus ir bet kokį ryšį su išoriniu pasauliu. Visą laiką į gyvenimą žiūrėjęs kaip į neatsakingą žaidimą, galiausiai pasiekia tokią ribą, kai neišvengiamai reikia priimti sprendimą - tęsti žaidimą ir toliau tikėtis, kad pagaliau iškris tavo korta, ar vis gi pripažinti pralaimėjimą? Bandyti kažką keisti ar toliau laukti kol savaime viskas pasikeis? Gal jau laikas nusivalyti linksmuolio ar aukos grimą, pagaliau nusiplėšti Džokerio kaukę ir pasižiūrėti kas gi po ja slypi iš tikrųjų?

Tai dabarties spektaklis, čia nebus narpliojami amžini Šekspyro ar Čechovo laikų klausimai, kurie jau seniai turi įvairius atsakymus, o bus kalbama apie tai, kaip gyvename šiandien.

Spektaklyje tokios nejaukios temos, kaip savižudybė, priklausomybė, psichikos sutrikimai ir kitos dvasinės ligos iš Džokerio lūpų suskamba kitaip, ligos įgauna netikėtų spalvų ir išradingų pamąstymų. Kaip nepasimesti tarp daugybės laimės receptų, įvairių koučerių, šamanų, motyvatorių ir kitų sėkmės žinovų? Kaip atskirti kas yra tikra, o kas tik saugi kaukė ar reklama? Kol šiandienos pasaulis vis garsiau skalambija apie meilę sau, kaip svarbu šluotis savo vidų ir būti savimi, Džokeris ramiai ruošia šio pasaulio sunaikinimo planą.

“Dar Vieną Džokerį” sulipdė aktoriaus Šarūno Banevičiaus ir muzikanto Kęstučio Vaitkevičiaus duetas. Tai kiek neįprastas mono spektaklis su gyvai atliekamos subtilios elektroninės muzikos prieskoniu. Muzika čia atlieka itin svarbų vaidmenį, kadangi ji nėra tiesiog spektaklio fonas, ji tampa pilnaverčiu istorijos pasakotoju. Tarp sudėtingų temų ir eilučių nebus paslėptų sudėtingų metaforų, tarp eilučių bus muzika.

© 2010. Visos teisės saugomos. Informacija platinimui būtinas raštiškas sutikimas.

Invent. nr. 010086