Bilietų kasos darbo laikas:

pirmadieniais – penktadieniais nuo 12 val. iki 14 val. ir nuo 17 val. iki 18 val.

Kasos tel. nr. 8 667 01110.

ALKSNIŠKĖS

2018 m. lapkričio 29 d. 18 val.
Režisieriaus Gyčio Padegimo 2 dalių dokumentinis spektaklis apie Prezidentą Kazį Grinių. Bilietas 10 Eur, senjorams, neįgaliesiems, studentams ir moksleiviams - 8 Eur. Bilietus galite įsigyti www.tiketa.lt ir Marijampolės dramos teatro kasoje.


2 dalių dokumentinis spektaklis apie Prezidentą Kazį Grinių

Vaidina:
Dr. Kazys Grinius - Henrikas SAVICKIS
Ona Griniūtė-Bacevičienė, jo sesuo - Alma MASIULIONYTĖ
Kristina Arsaitė-Grinienė, jo žmona - Simona BLADŽENAUSKAITĖ
Liūtas Grinius, jo sūnus - Arnis ALEINIKOVAS
Vytautas Bacevičius, Onos sūnus - Vytautas GASILIŪNAS
Stanislovas Čėsna, Sasnavos klebonas - Albinas BUDNIKAS
Alisa, pas Grinius besislapstanti žydaitė - Edita NICIŪTĖ
Žmogysta - Kristina KAZAKEVIČIŪTĖ

Režisierius - Gytis PADEGIMAS
Scenografė ir kostiumų dailininkė - Birutė UKRINAITĖ
Kompozitorius - Raimundas MARTINKĖNAS
Video menininkas - Ernestas Lylaus

Trukmė - 3 val. 30 min.

„Demokratijai iškyla grėsmė tada, kai priimame ją kaip savaime duotą ir dėl jos nesistengiame, nekovojame…“ Barack Obama

„Kalbėti apie demokratiją, kovoti už demokratiją gali būti tik per vėlu, bet niekada ne per anksti.“ Kazys Grinius (Iš II-ąją JAV prezidento kadenciją pabaigusio atsisveikinimo kalbos)

„Alksniškės“ – pasakojimai apie K. Grinių, dialogai ir pamąstymai apie laisvę, perversmą, ateitį.

Spektaklio veiksmas vyksta 5-ame XX a. dešimtmetyje, kuomet Kazys Grinius už protestą dėl žydų naikinimo buvo ištremtas iš Kauno į savo gimtąjį kaimą – Selemos Būdą. Atskirtas nuo įprastos sau veiklos, trečiasis prezidentas prisimena kertinius savo ir visos Lietuvos gyvavimo taškus – kovą už demokratiją, žodžio, religijos ir kitų laisvių įsigalėjimą Lietuvoje, 1926 m. gruodžio 17 d. perversmą, tolimesnę visuomeninę veiklą. Prezidento dialoguose su giminaičiais, kaimynais ir gyvenimo bendrakeleiviais atsiskleidžia Kazio Griniaus išgyvenimai, filosofinė pozicija bei asmeniniai bruožai – tolerancija, demokratiškumas, pacifizmas, išmintis. Spektaklyje atsiskleidžia ne tik Kazio Griniaus asmenybė, bet ir kitu rakursu parodomi svarbiausi tuometiniai istoriniai įvykiai.

Kaip 2011-aisiais kurdamas JAH, taip ir dabar, rašydamas pjesę spektakliui „Alksniškės“, režisierius G. Padegimas gręžiasi į istorines asmenybes, išlikusius dokumentinius jų tekstus: Kazio Griniaus atsiminimus, Gedimino Ilgūno ir Alfonso Eidinto monografijas, prezidento sūnaus Liūto Griniaus atsiminimus (išleistus JAV) bei tekstus iš 1926 m. „Varpo“, skirto Prezidentui.

Spektakliu siekiama atsigręžti į vieną demokratiškiausių Lietuvos prezidentų, priminti visuomenei apie didelį jo įnašą Lietuvos kultūrai, švietimui, viešajam diskursui bei prisiminti jo gyvenimo misiją – tarnavimą demokratijai. „Šiais sudėtingais laikais, kai demokratija daugelyje šalių darosi tarsi nebereikalinga, jis mums yra svarbus pavyzdys,“ – pabrėžia režisierius G. Padegimas.

PREMJERA – 2017 m. vasario 16 d.

Žiūrovų atsiliepimai:

„Galiu pasakyti trumpai: dramaturgo ir režisieriaus talentas apsijungė ir ši pjesė, mano nuomone, yra šedevras ir dramaturginiu novatoriškumu, ir per aktorių vaidybą įprasmintą pjesės režisūrą. Su sveiku pavydu galiu konstatuoti, kad dramaturginiu požiūriu istoriškai autentiškų minčių perteikimas yra organiškai ir natūraliai susietas su to ypatingo, tragiško laikmečio atmosfera. Dėmesys geros dramaturgijos ir įsijaustos vaidybos dėka buvo prikaustytas nuo pirmųjų minučių iki pat tinkamai pateikto tautiško himno sugiedojimo. Puikiai parinkti aktoriai, ypač Griniaus vaidmeniui, o Sasnavos klebono ir Griniaus pokalbio scena yra verta aukščiausio įvertinimo.

Šios pjesės dėka man nušvito viena svarbi mintis – tai, kas vadinama svetimžodžiu demokratija yra žmoniškumas, randantis savą išraišką tarpusavio žmonių santykiuose nuo tariamai mažiausio visuomenės atstovo iki aukščiausio pareigūno. Be žmoniškumo neįmanoma demokratija.“

© 2010. Visos teisės saugomos. Informacija platinimui būtinas raštiškas sutikimas.

Invent. nr. 010086